Atspausdinti pavyzdį

Grubios (angl. „rustic“) tekstūros formavimas ant medienos paviršiaus

Specialus HL 850 EB obliaus pritaikymas

Kad pagaminti rustiko stiliaus baldus ar gaminius, jų paviršiui gali būti suteikiama speciali tekstūra. Šis mokomasis pavyzdys iliustruoja, kaip obliaus pagalba galima sukurti specialią medinio paviršiaus tekstūrą. Skirtingos obliavimo galvutės padeda pasiekti pageidaujamą efektą.
Structuring wood

  Aprašymas

  Šiuo metu grubi paviršiaus struktūra rustiko stiliumi yra madoje. Baldų gamyboje ir interjero apdailoje grubi tekstūra išryškina medienos masyvo natūralumą.
  Šiame pavyzdyje demonstruojamos įvairios paviršiaus dizaino galimybės naudojant Festool oblių HL 850 EB ir tris skirtingas obliavimo galvutes, skirtas struktūros formavimui.

  Įrankiai ir priedai

  Rekomenduojame naudoti didelio rezervuaro mobilų dulkių siurblį, tarkime, Festool CLEANTEC CTM 36 E. Be to, ilgai trunkančio darbo atveju ekonomiškai naudingiau drožlių ir pjuvenų pašalinimui yra naudoti siurblį kartu su separatoriumi.

  Pasiruošimas

  • Įdėkite pasirinktą obliavimo galvutę pagal naudojimo instrukcijos nurodymus.

   +
   Inserting the rustic planing head
  • Svarbu: tvirtindami obliavimo galvutę, visada naudokite specialią poveržlę. 

   +
   Fitting the clamping flange
  • Kadangi obliavimo galvutės peiliai išsikiša 1,5 mm virš obliaus pado, todėl drožlių storis turi būti nustatytas ne daugiau kaip 0,0 mm. Obliavimo gylio nustatymui naudokite šone esantį ribotuvą.

   +
   Screwing on the cutting depth limiter
  • Pastumkite atraminę kojelę į šoną ir tokiu būdu užfiksuokite ją viršutinėje padėtyje.

   +
   Locking the support foot

  Procesas

  • Manevruodami įrankiu, ant paviršiaus sukursite individualaus dizaino tekstūrą. Toliau yra pristatomi keli pavyzdžiai.

   +
   Structuring the surface
  • Skaldymo kirviu efektą sukursite, naudodami bangų formavimui skirtą obliavimo galvutę HK 82 RW. Obliuokite paviršių įvairiomis kryptimis trumpais, kintamais žingsniais.

   +
   Hand-carved effect
  • Sendintos medienos efektą sukursite, naudodami smulkių bangelių formavimui skirtą obliavimo galvutę HK 82 RF. Obliuokite, įrankį vesdami banguota trajektorija pluošto kryptimi.

   +
   Weathered effect
  • Naudodami tą pačią galvutę, bet vesdami įrankį įstrižine kryptimi skersai pluošto, gausite visiškai kitą efektą.

   +
   Guiding the planer diagonally
  • Atlikdami su trečia obliavimo galvute HK 82 RG, skirta stambių bangų formavimui, tokius pat veiksmus kaip su galvute HK 82 RF, gausite struktūrą, primenančią apdirbimą drėkstuvu.

   +
   Planing effect similar to the effect produced when working with a scrub planer
  • Šiame pavyzdyje mediena ir vėl apdirbama įstrižai. Tai leidžia sukurti grubiai rankomis nušveisto paviršiaus vaizdą.

   +
   Diagonal structuring
  1. Šiuose pavyzdžiuose aprašomi mūsų meistrų atlikti procesai ir gauti rezultatai. Pavyzdžiai yra individualūs ir negarantuoja, kad naudotojas pasieks tuos pačius rezultatus, kurie priklauso nuo naudotojo patirties, įgūdžių, taip pat naudojamų medžiagų. Mokomieji pavyzdžiai nepakeičia naudojimo instrukcijų ir saugos nurodymų. Atsakomybė už galimas klaidas pavyzdžiuose, pateikiamos informacijos išsamumą ir / arba jos pritaikomumą yra eliminuojama. Pretenzijos dėl naudotojo padarytos žalos, nepriklausomai nuo jų teisinio pagrindo, yra atmetamos. Būtina vadovautis gamintojo rekomendacijomis, pateikiamomis produkto naudojimo instrukcijoje ir saugos nurodymuose.