Atspausdinti pavyzdį

Gipso kartono plokščių frezavimas ir lenkimas

Gipso kartono plokštės dažnai naudojamos mansardų ir pertvarų įrengimui. Šioje medžiagoje yra paaiškinama, kaip galima frezuoti, lenkti ir klijuoti gipso kartono plokštes. Šiame pavyzdyje rasite naudingos informacijos apie tikslų gipskartonio pjovimą ir frezavimą.
Routing plasterboard

  Aprašymas

  Renovuojant senus pastatus, gyvenamosios patalpos turi būti struktūriškai pritaikytos šiuolaikiniams reikalavimams. Tarkime, gali tekti išlyginti sienas, padalyti didelį kambarį į mažesnes zonas, apšiltinti sienas ar lubas. Dažnu atveju tam yra naudojamos gipso kartono plokštės.

  Tinkuotojai, dažytojai ir apdailininkai, naudodami gipso kartono plokštes „sausojoje“ apdailoje, turi eilę privalumų. Darbas su gipskartoniu yra pakankamai švarus, žemas drėgmės lygis leidžia išvengti džiovinimo proceso. Apdailos darbai vyksta greitai, sklandžiai ir ekonomiškai.

  Tačiau dauguma meistrų susiduria su problematišku kampinių gipso kartono konstrukcijų montavimu, pvz., dirbant prie langų, šlaitų, kolonų, atbrailų.

  Kaip taisyklė, tokiais atvejais gipso kartono plokštė yra supjaustoma į dalis, kurios vėliau yra sujungiamos. Toliau sujungimo vietas reikia dengti glaistu ir šlifuoti. Be to, langų angoms, šlaitams ir kolonoms turi būti naudojami specialūs kampai. Tai pailgina darbo procesą ir padidina kaštus. Sutaupyti laiką ir pinigus gali padėti Festool sisteminis sprendimas, kurio įgyvendinimui nereikia kampų ir glaistymo.

  Šis sprendimas apima vertikalų frezerį OF 1010, kreipiančiųjų liniuočių sistemą, V-formos griovelių frezą ir dulkių siurblį. Vienoje gipso kartono plokštės pusėje yra frezuojamas pleištinis griovelis. Kita plokštės pusė lieka nepažeista. Tai leidžia sulenkti plokštę stačiu kampu. Griovelis yra apdorojamas giliai įsiskverbiančiu gruntu. Tada abu jo kraštai yra suklijuojami, naudojant medienos klijus arba „baltuosius“ klijus. Sulenkta gipso kartono plokštė yra paprasčiausiai montuojama reikiamoje vietoje.

  Reikalingos priemonės:

  • Medienos klijai arba PVA klijai
  • Giliai įsiskverbiantis gruntas

  Įrankiai ir priedai

  Šiame pavyzdyje yra rekomenduojama naudoti šiuos įrankius ir priedus:

  Alternatyva

  Kaip alternatyva yra rekomenduojama naudoti šiuos įrankius ir priedus:

  Pasiruošimas

  • Frezą įdėkite į frezerį iki žymės.

   Naudodamiesi tikslaus reguliavimo įtaisu, nustatykite frezavimo gylį, kuriam esant freza neliestų / nepažeistų apatinės plokštės pusės.

   Svarbu: šiame pavyzdyje yra naudojama speciali V-formos griovelių freza.

   Pritvirtinkite papildomą šoninę atramą (A).

   +
   Inserting the cutter

  Procesas

  • Atlikite žymėjimus ant gipso kartono plokštės

   Padėkite gipso kartono plokštę ant lygaus paviršiaus. Pažymėkite ant darbinės pusės sienos storį, pridėję gipso kartono plokštės storį. Pavyzdžiui, 10 cm + 1,25 cm plokštės storis = 11,25 cm.

   Pažymėta linija (M) bus frezerio centro linija.

   +
   Marking the plasterboard panel
  • Išlygiuokite kreipiančiąja liniuotę lygiagrečiai pažymėtai linijai (M)

   Pritvirtinkite kreipiančiosios liniuotės adapterį prie frezerio pado ir priveržkite jį.

   Sureguliuokite frezerio padėtį taip, kad ant jo pado esanti centro žymė (C) sutaptų su (M) linija abiejose gipso kartono plokštės galuose.

   Užfiksuokite kreipiančiąją liniuotę ant gipskartonio su spaustuvais.

   Padėkite frezerį su adapteriu ant kreipiančiosios liniuotės. Nuleiskite šoninę atramą (A) ant plokštės ir užfiksuokite.

   Nustatykite 1 sukimosi greitį.

   Prijunkite dulkių siurblį ir vienu žingsniu išfrezuokite pleištinį griovelį.

   +
   Aligning guide rail
  • Griovelio kraštų klijavimas

   Išfrezuotą ir sulenktą gipso kartono plokštę galima montuoti. Suklijavus išfrezuoto griovelio kraštus, gaunamas tvirtas kampas arba dėžė, pvz., vamzdžio uždengimui.

   Veiksmų seka:

   1. Apdorokite pleištinį griovelį giliai įsiskverbiančiu gruntu ir palikite išdžiūti 2 valandoms.
   2. Griovelį patepkite klijais ir užlenkite plokštę.
   3. Palikite džiūti, vadovaudamiesi klijų gamintojo nurodymais.

   Kai kuriais atvejais, pvz., atliekant langų angų ar kolonų apdailą, galima neklijuoti plokštės, nes ji yra tvirtinama sraigtais tiesiai prie sienos.

   +
   Adhering the PBP
  1. Šiuose pavyzdžiuose aprašomi mūsų meistrų atlikti procesai ir gauti rezultatai. Pavyzdžiai yra individualūs ir negarantuoja, kad naudotojas pasieks tuos pačius rezultatus, kurie priklauso nuo naudotojo patirties, įgūdžių, taip pat naudojamų medžiagų. Mokomieji pavyzdžiai nepakeičia naudojimo instrukcijų ir saugos nurodymų. Atsakomybė už galimas klaidas pavyzdžiuose, pateikiamos informacijos išsamumą ir / arba jos pritaikomumą yra eliminuojama. Pretenzijos dėl naudotojo padarytos žalos, nepriklausomai nuo jų teisinio pagrindo, yra atmetamos. Būtina vadovautis gamintojo rekomendacijomis, pateikiamomis produkto naudojimo instrukcijoje ir saugos nurodymuose.